De Imme in De Weerribben

Aan Het Roer van je gezondheid

In de ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraites zoomen we in op leefstijl en gezondheid. Met plantaardige kookworkshops, presentaties, kundalini yoga, zelfonderzoek, natuurbeleving en ontspanning. 

In deze ‘Aan Het Roer’ editie zoomen we in op de volgende onderwerpen:
Kookworkshops: Bourgondische burgers maken / kruidenmengsels, sauzen en dressings maken.
Presentaties: Inspiratie uit de Blue Zones / Je darmen en je gezondheid.

Data 2025: 20-22 juni / 27-29 juni / 11-13 juli / 18-20 juli / 25-27 juli / 8-10 augustus / 22-24 augustus.

Reviews

Marjo Disseldorp. Een van de trainers van het retreat 'Aan Het Roer van je gezondheid'

Voel jij je vitaal en gezond?

Voel jij je vitaal en gezond? Of ervaar je klachten die langzaam in je systeem zijn gekropen. Vermoeidheid, allerlei kleine ontstekingen, stijve gewrichten, niet lekker in je vel zitten, pijnlijke darmen, diabetes, artrose…

De impact van voeding op je gezondheid

Al die kleine klachten, hoe zou dit komen? Misschien werk je iets te hard? Iets teveel stress? Zou het de leeftijd zijn? Of heeft het misschien toch iets met je voeding te maken.…Het lichaam is een complex wonder. Er zijn zoveel factoren die op elkaar inspelen. Maar één ding is zeker: voeding heeft een mega grote impact op je gezondheid.

Het gemiddelde lichaam zou blij zijn met meer variatie, minder voeding uit de fabriek en meer plantaardig. En verder zijn er meerdere wegen die naar Rome leiden. Omnivore-, vegetarische- en vegan voedingspatronen kunnen allen op korte- en lange termijn positief of negatief uitwerken. Weet jij of jouw voeding je een gezond lichaam geeft?

Ga aan het roer van je gezondheid staan!

We willen allemaal een gezond lichaam. De grote vraag is ‘hoe?’ Sommige mensen lukt het goede stappen te zetten. Zij zijn nieuwsgierig, lezen boeken, luisteren naar podcasts, experimenteren, zoeken steun en vinden mensen die hen stimuleren. En zij vinden altijd de stimulans om hobbels te nemen of de draad weer op te pakken.

Maar voor de meeste mensen werkt het anders. Er is altijd tijdgebrek. Of je raakt de weg kwijt in alle producten die te koop zijn in de supermarkt. En dan nog niet te spreken over al die verschillende meningen om je heen. Kortom, het maken van goede keuzes en daarnaar te handelen lijkt bijna niet te doen.

Voel jij verlangen stil te staan bij de impact van
voeding en yoga op je gezondheid?
Dit weekend is voor ieder die gezond wil eten en leven
maar niet weet hoe dat aan te pakken,
of er nog niet aan toegekomen is,
of het geprobeerd heeft maar stukgelopen is.
Voor ieder die een stimulans nodig heeft.

Allen, wees van harte welkom.
Marjo Disseldorp & Wim Liesker

Aan het roer

Retraite ‘Aan Het Roer van je gezondheid’

In het ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite ga je je voeden met informatie over de relatie tussen voeding en gezondheid. Je gaat weten wat de grote kwaliteiten van plantaardige voeding zijn. In de twee kookworkshops ga je zien dat gezond en lekker heel goed samen kunnen gaan. En met de toegepaste geleide meditaties en mindfulness oefeningen ga je voelen hoe deze informatie bij jou inwendig resoneert.

Hierdoor ga jij weten met welke eenvoudige aanpassingen in voeding en leefstijl je ‘Aan Het Roer van je eigen gezondheid’ gaat staan. Wat de impact is van verstilling, verbinding en yoga op je gezondheid is. En hoe je nieuwsgierigheid en zelfredzaamheid stimuleert rond je gezondheid.

Presentaties

Wat is de waarde van kennis over voeding en gezondheid? Het is zo klaar als een klontje dat kennis voedt. Kennis over voeding kan jouw doelen op het gebied van gezondheid levend houden. Het zal je sterken in het nemen van beslissingen over je voedingspatroon. Kennis zorgt voor daadkracht. Plannen maken en stappen zetten. In deze retraite gaan we in op een tweetal onderwerpen.

Blue Zones

Wat kun je zeggen over de voedingsgewoonten in de gebieden waar mensen meer dan 100 jaar worden zonder pillen, heupen, pacemakers etc. Zonder het grote aantal chronische ziekten dat wij kennen in de westerse maatschappij. Deze gebieden noemen wij de zgn. Blue Zones. Bekend geworden door het boek van Dan Buetner en de Netflix-serie over dit onderwerp. We zoemen in op de verschillende voedingspatronen, de verhouding tussen plantaardige – en dierlijke voeding, de overeenkomsten en misschien nog wel belangrijker, de verschillen. Wat kunnen we leren van al deze informatie. Hoe kan het ons inspireren naar een gezond voedingspatroon.

Je darmen en je gezondheid

In de tweede lezing gaan we in op de relatie tussen je voedingspatroon en het bacterieleven in je darmen. Wat zegt dit bacterie leven over je gezondheid? En wat heeft plantaardige voeding hiermee te maken? 

Kookworkshops

En, we gaan met z’n allen de keuken in. Niet alleen om te kijken, maar vooral ook om te doen. Hoe kunnen lekker en gezond samengaan? Om dit uit te zoeken zijn er twee kookworkshops:  ‘Bourgondische Burgers maken’ en ‘Het geheim van weinig tijd hebben en toch lekker eten’.

In een van de kookworkshops in de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite ga je bourgondische burgers maken. Hier een foto van een van de burgers.
In een van de kookworkshops in de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite ga je bourgondische burgers maken. Hier een foto van een van de burgers.
In een van de kookworkshops in de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite ga je bourgondische burgers maken. Hier een foto van een van de burgers.

Bourgondische Burgers

We gaan burgers maken. Eenvoudig en super lekker. Thuis kun je vanuit een aangereikt basisconcept gaan improviseren. Tijdens het ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite werken we met behulp van aantal beproefde recepten. Van de burgers maar natuurlijk ook van de sauzen!

     
In een van de kookworkshops in de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite ga je bourgondische burgers maken. Hier een foto van een van de burgers.
     

Weinig tijd hebben en toch lekker en gezond eten

De tweede kookworkshop in de ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite staat in het teken van weinig tijd hebben. Inspiratie is er vaak genoeg wanneer je de tijd hebt. Maar hoe hou je gezond eten vol in het leven van alledag. De tips en trics om gezond en lekker te eten wanneer je weinig tijd hebt bespreken we hier. Maar vooral gaan we weer de keuken in!

Kruidenmengsels, dressings en sauzen
Op dit gebied is er veel nieuws te leren. Kruidenmengsels, dressings en sauzen geven je maaltijd in een paar seconden cachet, variatie en een onverwachte rijkdom aan smaken. Wanneer de smaken jou verleiden kun je de, tijdens de workshop gemaakte, kruidenmengsels mee naar huis nemen. 

Gezellig samen gezond en lekker eten in de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite

Yoga, Mindfulness, Visualisatie en Meditatie

We starten dit retraite de dag met Kundalini Yoga. Een aangename manier om het lichaam wakker en vol leven te maken. Verder doen we meditatie-, mindfulness- en visualisatie-oefeningen. Technieken die je helpen ontspannen en, dicht bij je zelf, in het hier en nu te blijven. Technieken die je helpen meer inzicht te krijgen in je eigen patronen. Een regelmatige beoefening zorgt ervoor dat je meer vanuit ontspanning en eigen kracht gaat leven. Hierdoor wordt het gemakkelijker om ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ te staan. 

De Imme in de Weerribben. De locatie waar de 'Aan Het Roer van je gezondheid' retraite gehouden wordt. Dit is een afbeelding van de yogastudio.

Trainers ‘Aan Het Roer van je gezondheid’

Marjo Disseldorp, eigenaar van en trainer in De Imme.
Marjo Disseldorp: Gedreven door jarenlange passie voor voeding en gezondheid heeft Marjo Disseldorp diverse opleidingen gedaan op dit gebied. Zij heeft zich verdiept in vele verschillende voedingsstromingen en hun overeenkomsten en tegenstrijdigheden. Op deze manier heeft zij zich een afgewogen beeld gecreëerd van wat de essentie is van gezonde voeding. Meer lezen

Wim Liesker: De Kundalini Yoga sessies worden gegeven door Wim Liesker. Hij is Kundalini Yoga Teacher Level 1 sedert 2011 en is aangesloten bij  IKYTA (International Kundalini Yoga Teachers Association). Hij heeft gestudeerd bij Gurumarka Singh Khalsa en geeft les in Yogastudio de Weerribben in NW Overijssel. Hij is met hart en ziel toegewijd aan het proces van de ontwakende mens en verlichting. Zijn passie is het tevens om mensen deelgenoot te maken van zijn fascinatie voor het mysterie van de kosmos.
Wim Liesker, eigenaar van, en trainer in, de Imme.

Waar zal je zijn

Het ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite wordt gehouden in De Imme, gelegen op een prachtige locatie midden in het waterrijke natuurgebied de Weerribben. Kano’s en fietsen staan tot je beschikking om van de natuur te genieten.

 

Programma ‘Aan Het Roer van je gezondheid’

Vrijdag
15:00 uur: Aankomst op parkeerplaats, boottocht naar De Imme
16:00 uur: Introductie en kennismaking
18:00 uur: Driegangen maaltijd
19:30 uur: Presentatie: Inspiratie uit de Blue Zones. + geleide meditatie.
Aanrader: bekijk de Netflix serie ‘Live to 100. Secrets of the Blue Zones’ 
21:30 uur: Meditatie

Zaterdag
7:00 uur: Yoga
9:00 uur: Ontbijt
10:30 uur: Presentatie over je darmen, je gezondheid en je voedingspatroon.
+ geleide meditatie. 
12:30 uur: Lunch
13:30 uur: Vrije tijd met gelegenheid om te kajakken, te fietsen, te wandelen etc.
16:00 uur: Kookworkshop ‘Kruidenmengsels’
18:00 uur: Diner ‘Eenvoudig en Lekker’
19:30 uur: Keuzeprogramma
21:00 uur: Meditatie

Zondag
7:00 uur: Yoga
9:00 uur: Ontbijt
10:30 uur: Kookworkshop ‘Plantaardige Burgers en sausen’
12:30 uur: ‘Bourgondische Burger’ lunch
14:00 uur: Zelfonderzoek.
14:30 uur: Evaluatie
15 uur: vertrek.

Prijzen

De kosten voor het ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite zijn ‘all-in’. Het totale inhoudelijke programma, twee overnachtingen (inclusief beddengoed, handdoeken, badjassen), gebruik van aanwezige kajakken en fietsen, en alle maaltijden/fruit, koffie en thee.
De prijzen voor 2025 zijn:
– € 520 (privé 1-persoonskamer)
– € 440 (gedeelde meer persoons kamer. Er is een twee persoons- en een drie persoons kamer)

Praktische informatie

  • Wanneer: vrijdag 15:00 uur tot en met zondag uiterlijk 15:00 uur.
  • Aantal deelnemers: maximaal 6 personen
  • Voor wie: voor iedereen. Ook is de training dus geschikt voor mensen die dierlijke voeding eten maar zich willen verdiepen in meer plantaardig.
  • Taal: Nederlands
  • Maaltijden: plantaardig. Met allergieën wordt rekening gehouden. Meer lezen
  • Bereikbaarheid:  per auto of OV (station Steenwijk, vandaar met een van de andere deelnemers meerijden). Vanaf een parkeerplaats in de buurt wordt je opgehaald met een boot. Na een vaartocht van ongeveer 10 minuten arriveer je bij De Imme. Adres groep accommodatie: De Imme, Oudeweg 113, 8376 HS  Ossenzijl. Adres parkeerplaats: Kalenberg Noord 2, 8377 HC  Kalenberg. Klik hier voor meer informatie over de bereikbaarheid.
  • Betalings- en Annulerings- en Omboekingsvoorwaarden

Ga jij ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ staan?

Gun je jezelf inspiratie?
Gun je jezelf kennis?
Gun je jezelf meer gezondheid?

Aan het roer

De natuur van de Weerribben

Informatie en opgave

Nieuwsgierig naar wie we zijn en wat we doen? Voor extra informatie kun je contact opnemen
met Marjo Disseldorp (marjo.disseldorp@weerribben.eu / 06-12618904) of Wim Liesker (wim.liesker@weerribben.eu / 06-21286789.

Aanmelden

RETRAITE AGENDA
VOEDING EN GEZONDHEID BLOG

Review 

Review van ons als initiatiefnemers en begeleiders n.a.v. de 10e ‘Aan Het Roer van je gezondheid’ retraite.

Reviews Aan Het Roer Retreat
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

De Imme in De Weerribben
Average rating:  
 13 reviews
 by Maya
Inspiratie en ruimte voor lichaam en geest

Deskundige lezingen over voeding en de invloed op het lichaam. De kookworkshops. Goede yoga voor soepelheid. Lezing over astronomie. De groep inspirerende, wijze vrouwen. Alles bij elkaar een yogaweekend op hoog niveau.

 by Monique
Geweldig!

Zeer afwisselend retraite (yoga, voeding, sterren en heerlijk eten) en liefdevolle verzorging, vanaf de verzamelplek (verder met fluisterboot en weer terug)! Ik heb genoten, dankjulliewel!

 by Yvonne
Heerlijk

Je bent in goede handen bij Wim en Marjo. De plek
is geweldig, midden in de natuur. De bedden zijn heerlijk. En de retreat is boeiend, afwisselend en goed opgebouwd. Marjo’s kijk op voeding is inspirerend en het eten is lekker!! Totaal ontspannen en opgeladen kwam ik thuis.
Aanrader!

 by Meiny
Enorm genoten

Hallo Marjo en Wim.

Ik wilde jullie toch nog even laten weten dat ik enorm genoten heb van 't weekend Aan het roer met yoga van jou Wim en vooral van de kennis over voeding van jou Marjo.
Ik ben nog steeds regelmatig en geïnspireerd aan 't koken en daarbij probeer ik én gezond en passend bij onze levensstijl aan te sluiten. De pompoenburgers maar ook de citroentaart waren een succes! Ook van mijn zoon en partner krijg je trouwens complimenten.. zij geven aan dat ik heel vernieuwend en smaakvol kook (meestal) en zien ook kookplezier bij mij en dat is nieuw!

Wat ik vooral ook meeneem is de eigenwijze. Marjo jij had geen oordeel, en dat lees ik ook in jullie eigen review. Dat doe je echt goed.

Dus Dank! En wie weet tot ziens!!
Groet Meiny
(ik was er eind juli)

 by Sonja

Inspirerend, life changing en in een bijzondere, prachtige omgeving.
Na een uniek tochtje op een fluisterboot werden we warm ontvangen door Marjo & Wim. Op een ontspannen, vrije manier veel geleerd over gezonde voeding
en mindfulness. TnX

Page 1 of 3:
«
 
 
1
2
3
 
»